TAGEX CZ s.r.o. Praha

Dodavatel řemenů a dílů pro zemědělské stroje, průmyslových řemenů, pryžových pásů DRB/DONGIL, termostatů MOTORAD, válečkových řetězů SUGIYAMA a TYC.

Přes svůj název je společnost stoprocentně českou firmou bez spoluúčasti zahraničního subjektu či kapitálu.
Přestože byla registrována pod novým jménem až počátkem roku 1997, navazovala svou činností přímo na předchozí aktivity realizované v oblasti dovozů řemenů a dílů pro zemědělské stroje v letech 1991 – 1997 pod hlavičkou společnosti KABE s.r.o. Praha. V rámci činnosti této předchozí firmy byla v roce 1992 navázána  spolupráce s renomovaným německým dodavatelem řemenů firmou TAGEX a od tohoto roku se datuje počátek oboustranně zajímavé spolupráce obou partnerů. TAGEX CZ s.r.o. prakticky jako první dodavatel na trhu nabídl provozovatelům všech zemědělských strojů kvalitní alternativu k českým laciným řemenům a drahým originálním řemenům dodávanými oficiálními zastoupeními jednotlivých značek /i když pro stroje FORTSCHRITT již dříve ve velice omezeném množství některé zahraniční řemeny dodávány byly/. V následujícím roce rozšířil nabídku o další díly pro sklízecí mlátičky, řezačky a další stroje dodávané zejména německou obchoděvýrobní firmou SCHRÖTER.

Po odloučení od původní společnosti KABE s.r.o. počátkem roku 1997 nově založená TAGEX CZ s.r.o. postupně získala pro český trh zastoupení renomovaných  firem GEBRÜDER SCHUMACHER /1998/, MWS SCHNEIDWERKZEUGE /1998/,  RASSPE SYSTEMTECHNIK /1999/,  BEPCO/TRACPIECES /2000/, italské RIMA /1998/ a dalších. Dlouholetou spolupráci s dánským dodavatelem dílů pro zemědělské stroje  firmou GRENE částečně ukončila realizace nových plánů této dánské společnosti na českém trhu ve spojení s firmou KRAMP.

Během let TAGEX CZ s.r.o. rozšířil svou dovozní nabídku od původních termostatů MOTORAD /výhradní zastoupení na českém i slovenském trhu od roku 1991/ a řemenů prakticky na kompletní sortiment originálních i neoriginálních dílů pro všechny základní značky strojů na trhu doplněný pásy pro stavební mechanizaci DRB/DONGIL.

Zastoupení firem:

  • TAGEX – SRN
  • GEBRÜDER SCHUMACHER – SRN
  • RASSPE SYSTEMTECHNIK – SRN
  • MWS SCHNEIDWERKZEUGE – SRN
  • SCHRÖTER – SRN
  • RIMA – SPARE PARTS – ITÁLIE
  • MOTORAD OF AMERICA – KANADA/IZRAEL
  • BEPCO/TRACPIECES – BELGIE/VELKÁ BRITÁNIE
  • OEM - SRN ... a dalších

Jsme přímými zástupci všech uvedených firem, nakupujeme tedy za nejlepší možné ceny a jsme tak schopni našim partnerům nabídnout jedny z nejlepších podmínek na trhu.